TELSAN TEL MAMÜLLERİ VE GALVİNİZASYON SANAYİ A.Ş

Yetkili Kişi
TELSAN TEL MAMÜLLERİ VE GALVİNİZASYON SANAYİ A.Ş

Firma Telefonu
02626439090

Firma Hakkında

TELSAN

1940'lı yıllarda merhum Mahmut Şevket Ersoy tarafından bugün için İstanbul'un en güzide semti Ortaköy'de, Boğaziçi kıyısında demir çekme haddehanesi olarak temelleri atılan kuruluşumuz, elli yıla yakın bir süre Topkapı'daki fabrikamızda faaliyet göstermiştir. 2000'li yılların başından itibaren ise ülkemizin değerli kuruluşlarının üretim yaptığı Gebze Organize Sanayi Bölgesinde (GOSB) 22000m2 arazi üzerinde olan binasında tel ve tel ürünleri imalatına devam etmektedir. Seksen yıla yakın bir süredir varolan Kuruluşumuz bu alanda sektörün en eskisi olma özelliğini korumakta olup, üretimi ve satışlarıyla da ülkemizin liderlerindendir. Sanayicimizin ve bu ürünlere ihtiyaçları olan halkımızın hizmetinde olan Şirketimiz ürünlerinin bir kısmınıda ihraç etmektedir.


MİSYONUMUZ VE VİZYONUMUZ

Tel üretimi konusunda 80 yıla yaklaşan birikim ve tecrübemizle dürüst satış ve üstün kalite'den ödün vermeden, üç nesildir faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Teknolojinin takipçisi olarak ürün gamımızı arttırmak amacımızdır. Meslektaşlarımız olarak gördüğümüz rakiplerimizin maliyetlerini düşürüp kar oranlarını yükseltmek için kaliteden ödün vererek yaptıkları üretim şekli hiç bir zaman bizim düşüncemiz olmamıştır ve olmayacaktır. Ürünlerimizi tercih edip satış ve pazarlamalarını yapan çok değerli müşterilerimizin, kullanıcıların memnuniyeti ve mutluluğu bizlerin ve çalışanlarımızın hedefidir.


TARİHİMİZ


1998
Kapasitemizin artması ve üretim çeşidimizin çoğalması ile daha geniş bir alana gereksinim duyduk ve böylelikle şuan faaliyetimize devam ettiğimiz GOSB'de en son teknolojinin kullanıldığı modern tesislerimize kavuştuk.

1950
Topkapı'da bugün ticaret merkezlerinin bulunduğu, o dönemde ise Mithat Paşa'nın torunlarının çiftlik arazilerinin bulunduğu mevkide bugünkü TELSAN'ın tohumlarının atılmasıyla devam eder sanayiciliğimiz. 600m2'lik ilk imalathanemizi çeşitli dönemlerde ek binalarla büyüterek 1998 senesine kadar faaliyetimizi burada devam ettirdik.

1945
İstanbul Edirnekapı ve Demirkapı'da çeşitli nalburiye emtiaları imalatı ile devam eder imalat hayatımız.

1940
Türkiye'de hiçbir nalburiye ve hırdavat malzemesinin imalatının yapılmadığı ve çatı çinkosundan inşaat çivisine, at nalından kazma küreğe kadar her türlü emtianın yurt dışından ithal edildiği dönemde, kurumucuz Mahmut Şevket Ersoy tarafından imalatçılığa ilk adım atılır. Bugün İstanbul'un en mutena semtlerinden olan ancak o dönemde ulaşımı bile zorlukla yapılabilen Ortaköy Kuruçeşme'de İstanbul'un Boğaz kıyısında, sıcak demir çekme atölyesi ile imalatçılık hayatımız başlar.

Firma İstatistikleri

Bugün

24

ziyaret

Toplam

10552

ziyaret